Центр ударно-хвильової терапії, УХТ в Харкові / Ортопедія — травматологія
У галузі неврології ударно-хвильова терапія є ефективним методом лікування численних захворювань, які пов'язані з різним ступенем вогнищевих запалень нервових волокон і підвищенням м'язового тонусу
В області неврології ударно-хвильова терапія є ефективним методом лікування численних захворювань, які пов'язані у тій чи іншій мірі з вогнищами запалення нервових волокон та підвищенням м'язового тонусу. Причиною високого результату терапії є здатність ударної хвилі спровокувати демонстративні модифікації в тканинах організму. Відбувається поліпшення мікроциркуляції, прискорення обміну речовин в уражених зонах, а також при вчасній процедурі можливо досягти вираженого знеболювального ефекту.
Віддалений ефект ударно-хвильової терапії досягається пізніше за допомогою впливу ударної хвилі на уражену тканину із певною частотою. У зоні обробки відбувається значне поліпшення кровообігу, що призводить до активізації процесу регенерації тканини. Під впливом хвиль у тканинах запускаються процеси синтезу великої кількості судинного ендотеліального фактора росту, внаслідок чого інтенсивно зростають мікрокапіляри, відновлюється кровопостачання проблемних областей та відбувається реваскуляризація.
Результат терапії ґрунтується на різниці акустичного опору твердих і м'яких тканин організму. Після проникнення в організм ударні хвилі фактично вільно проникають через шкіру, підшкірні жирові тканини, судини і зіткнюються із опором виключно у щільних структурах (наприклад, у м'язовій структурі). Внаслідок цього в цих областях відбувається ефект, який можна порівняти з підсиленою масажною технікою: відбувається підвищення кровообігу та лімфотоку, зниження тонусу напружених м'язів. Крім того, ударні хвилі сприяють зниженню чутливості нервових закінчень, що викликає знеболюючий ефект терапії.
міофасціальних синдромів (тригерних точок);
цервикальгії, цервікобрахіальгії;
торакалгії, люмбалгії;
підвищеного м'язового тонусу при ДЦП і постінсультному стані;
синдрому грушоподібного м'яза;
геміатрофії м'язів;
м'язових судорогах;
тунельного синдрому (синдром карпального каналу)
На ступінь результату впливає патологія, для лікування якої використовується дана терапія. Цервикалгія, торакалгія і лумбалгія краще піддаються впливу ударно-хвильової терапії, що призводить до швидкого досягнення необхідного ефекту, тоді як для лікування підвищеного м'язового тонусу при ДЦП та наслідків інсульту процес досягнення результату триває значно довше.